Wiara i Tęcza podsumowuje rok 2013. „Ten rok mieliśmy pracowity, debaty, parady, rekolekcje (…)”

Wiara i Tęcza we Wrocławiu podczas Marszu Równości 2013
Wiara i Tęcza we Wrocławiu podczas Marszu Równości 2013

Jak co roku organizacje, stowarzyszenia, grupy, fundację podsumowują swoje dokonania. W specjalnym nagraniu (poniżej), Wiara i Tęcza zgromadziła najważniejsze według siebie wydarzenia.

Ania Strzałkowska na okładce magazynu Replika13 czerwca odbyła się debata pt. „Czy Kościół Katolicki otworzy się na osoby LGBT”, WiT było również na Paradzie Równości w Warszawie, przed ambasadą Rosji jako wyrażenie sprzeciwu przeciwko nowemu prawo w Rosji, które zakazuje tzw. „propagandy homoseksualizmu”. Działaczka  Wiary i Tęczy – Ania Strzałkowska została mamą (na okładce 45 numeru dwumiesięcznika Replika).

Wiara i Tęcza brała również udział we Wrocławskim Marszu Równości, który odbył się w sobotę, 5 października 2013 roku. Jako ciekawostkę dodamy, że od razu po marszu powstała pierwsza grupa WiT Wrocław. 23-24 listopada odbył się również O’Less Festiwal, na który zapraszała Wiara i Tęcza. Podsumowanie z niego można przeczytać tutaj.

W Krakowie odbyło się również spotkanie Wiary i Tęczy ze słynnym gejem Brendan’em Fay. Więcej informacji można się dowiedzieć z poniższego filmiku.