Wiara i Tęcza zaprasza na rekolekcje w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w samym sercu Krakowa!

Wiara i tęczaGrupa polskich chrześcijan LGBTQ oraz ich rodzin i przyjaciół zaprasza na rekolekcję w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w samym centrum Krakowa.

W kolejną sobotę 21 grudnia, wieczorem, odbędzie się nabożeństwo Polskiej Wspólnoty Episkopalnej, które również będzie włączone w program rekolekcji. – W duchu modlitwy ekumenicznej zaproszeni są oczywiście wszyscy niezależnie od wyznania. Gorąco zachęcamy do skorzystania z tej okazji. – piszę Wiara i Tęcza Kraków.

Rekolekcje zaczynają się 20 grudnia 2013 roku i trwają dwa dni – do 22 grudnia br. (od piątku wieczorem do niedzieli). Póki co nie znamy więcej szczegółów, ale gdy tylko się dowiemy będziemy aktualizować ten wpis.

Wiara i Tęcza dodaję, że jednym z tematów rekolekcji będzie:

„‚Usłyszeć Boga w najcichszym z głosów’ – rozważanie rekolekcyjne na podstawie 1 Król. 19:1-14. Bóg objawia się Eliaszowi nie w tych najgłośniejszych, najpotężniejszych glosach, których nie sposób nie usłyszeć, ale w prawie niezauważalnym powiewie wiatru. Czy z nami nie bywa podobnie? Wśród gromkich ‚oficjalnych stanowisk’ instytucji kościelnych i organizacji społecznych, wśród reklam i trendów panujących w kulturze, sztuka jest usłyszeć ten najcichszy głos, który wyraża najgłębsza prawdę o nas samych i o Bogu, który pragnie rozmowy z nami…”

Także należy się przygotować poprzez przeczytanie powyższego fragmentu Biblii.