Większość Europy na tak, a więc skąd się bierze nienawiść do inności?

Dyskryminacja
Dyskryminacja

W Polsce można by pomyśleć, że jest bardzo duża nietolerancja wśród młodych osób. W późniejszych latach cała sytuacja diametralnie się zmienia – dojrzewamy, zdobywamy wiedzę, inny światopogląd, a może pogoń za pieniądzem i lepszym życiem niweluje u nas przejawy nietolerancji. Większość z was zapewnie się ze mną zgodzi, jednakże jak wskazują najnowsze badania, europejska młodzież okazuję się być zupełnie inaczej ustosunkowana do mniejszości seksualnych.

Bardzo dużo pozytywnych głosów udało się zebrać wokół ideii równouprawnienia związków i małżeństw homoseksualnych. Zgodni byli ludzie młodzi głównie z Niemiec, Szwecji i Austrii. W tych krajach, za równymi prawami wobec związków homo odsetek opowiadających się wyniósł 100%. Dość dużo pozytywnych opinii otrzymała koncepcja adopcji dzieci przez związki homoseksualne (ok. 70% Europejczyków). W Polsce to wciąż tylko 35% poparcia. Fakt, iż europejska młodzież jest coraz bardziej tolerancyjna świadczy również o tym, że większość pytanych osób, potwierdziła, że homofobia jest na porządku dziennym. Warto tutaj dodać, że większość osób homoseksualnych ukrywa swoją orientację w pracy z obawy realnego utracenia pracy.

Unia Europejska w swojej działalności pomaga osobom prześladowanym na tle orientacji seksualnej a także uchodźcom. Należy pamiętać, że w wielu krajach za skłonności homoseksualne wciąż karze się śmiercią. Nieoficjalnie a jednak do takich zdarzeń dochodzi.

Wszystko wydawało by się w porządku. Tolerancja rośnie, ludzie otwierają się na innych, jednakże jedno jest dość niepokojące. Polska młodzież zajmuje ostatnie miejsce jeśli chodzi o tolerancje wobec mniejszości seksualnych. Przed nami przoduje tylko Ukraina. Trzeba w tym miejscu się zastanowić, skąd w polskiej młodzieży tyle nienawiści do inności, do czegoś nowego, czegoś nieznanego? Zapewne stoi przed tym postawa rodziców każdego z nich, którzy słowo homoseksualizm wyciszali, starali się go unikać, negatywnie wypowiadali się na temat związku dwóch facetów. Jest to napewno związane małą wiedzą o homoseksualizmie jak również niewielką integracją społeczeństwa hetero z homo.