Witkowski i Piróg komentują listę magazynu „OUT” najbardziej wpływowych gejów i lesbijek.

Michał Piróg i Michał Witkowski w studiu Dzień Dobry TVNMichał Witkowski i Michał Piróg zostali zaproszeni do studia Dzień Dobry TVN aby skomentować opublikowaną przez magazyn „OUT” listę najbardziej wpływowych gejów i lesbijek, dzieląc ich na kilka kategorii.

Bycie homoseksualistą może ułatwić karierę w niektórych branżach – mówi Witkowski.

Na pytanie czy taki ranking najbardziej wpływowych gejów i lesbijek mógłby powstać w Polsce Michał Piróg powiedział, że jest za mało osób w Polskim show biznesie. Musiałby być to dość krótki ranking. – To, że istnieje taki ranking w ogóle mnie nie dziwi, ponieważ my bardzo lubimy szufladkować, robić podsumowania: najwyżsi, najmądrzejsi, najładniejsi.

Witkowski powiedział, że jeżeli jest ktoś gejem to o wiele bardziej pomaga mu to w karierze niż to, że jest wysoki albo ma niebieskie oczy. – Gdyby było inaczej, sądzę, że byłbym w innym miejscu – odpowiedział ze uśmiechem na twarzy Piróg.

Według Witkowskiego, geje mogliby mieć duże wpływy polityczne, jednak ta dziedzina nie leży w spektrum ich zainteresowań. – Bardzo wielu gejów mogłoby być wpływowych, ale nie interesują się polityką. Kompletnie mają to gdzieś. Jeśliby chcieli być wpływowi to w świecie mody lub podobnych rzeczach. Moim zdaniem więcej robi kultura masowa niż politycy.

Piróg wybrał Krystian Legierski jako najbardziej wpływowego geja w Polsce, który według niego ma więcej do powiedzenia niż poseł Robert Biedroń.

Krystian Legierski w środku