Władimir Putin nie przyznał racji, że Rosyjskie prawo narusza prawa mniejszości seksualnych.

Władimir PutinWedług Władimira Putina w jego kraju nie narusza się praw mniejszości seksualnych. Kiedy przemawiał w Międzynarodowym Klubie Dyskusyjnym Valdai Putin przekonywał, że prawo zabrania tylko „propagowania nietradycyjnych związków wśród młodzieży” i argumentował, że w żaden sposób nie naruszają one praw mniejszości seksualnych.

Kontynuując prezydent Rosji powiedział, że mimo iż niektóre europejskie państwa zalegalizowały małżeństwa jednopłciowe to „Europejczycy wymierają…a małżeństwa gejowskie nie produkują dzieci. Chcecie przetrwać akceptując imigrantów? Społeczeństwo nie może przyjąć takiej liczby imigrantów. Podejmijmy własną decyzję odpowiednią dla naszego kraju. Bez wartości na których opierają się chrześcijaństwo i inne światowe religie, bez norm moralnych, wykształconych przez tysiąclecia ludzie niewątpliwie stracą swoją ludzką godność.”

Putin krytykuje także zachodnią Europę, w której „każda tradycjonalna tożsamość, w tym tożsamość seksualna jest odrzucana… Istnieje polityka zrównująca rodziny wielodzietne z rodzinami jednopłciowymi, wiarę w Boga z wiarą w Szatana. Prawo każdej mniejszości do bycia innym musi być szanowane, ale prawo większości nie może być kwestionowane.”

Nowe uchwalone prawo w Rosji pozwala na nałożenie kary grzywny na każdego, kto przekazuje informacje na temat homoseksualizmu osobom poniżej osiemnastego roku życia – od 400 rubli dla osoby prywatnej do miliona rubli dla organizacji.

Putin wykorzystał także konferencję, aby powiedzieć, że jego zdaniem były premier Włoch Silvo Berlusconi nie zostałby skazany gdyby był gejem. Wcześniej tego roku burmistrz Londynu Boris Johnson powiedział, że mimo swoich obaw dotyczących homofobicznego prawa w Rosji nie popiera zakończenia współpracy między Londynem a Moskwą.

Źródło: gejowo.pl