We Włoszech burmistrz Rzymu zarejestrował 16 jednopłciowych małżeństw

Legalizacja związków jednopłciowychDwumiesięcznik społeczno-kulturalny LGBT „Replika” donosi, że burmistrz Rzymu Ignazio Marino wbrew obowiązującemu we Włoszech prawu zarejestrował 16 jednopłciowych włoskich par, które wzięły ślub poza granicami kraju.

Podczas przemowy burmistrza zaskoczyły owacje na stojąco, lecz nie mogło się to odbić bez fali krytyki. Ostre słowa skierował do Ignazio Marino minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano mówiąc, że „według prawa włoskiego, nie jest to możliwe aby rejestrować związki tej samej płci”. Dodał, że „podpis Marino nie ma żadnego prawa. – To jest tylko autograf” – podsumował krótko.

Niestety, ale w tym samym dniu watykańscy biskupi przegłosowali dokument synodu, który został zmodyfikowany w stosunku do pierwotnej wersji – nie znajdziemy już w nim żadnych kwestii, które uznawano za krok w stronę zaakceptowania osób LGBT.

Warto podkreślić, że Włochy i Grecja to ostatnie kraje w „starej” Unii Europejskiej, które do dnia dzisiejszego nie mają jeszcze zarówno związków partnerskich, ale również małżeństw jednopłciowych.

Swoje rozczarowanie zachowaniem burmistrza nie krył włoski kościół katolicki twierdząc, że zachowanie burmistrza jest „nie do przyjęcia”.