Współpraca

RuchLGBT.pl jest jednym z najczęściej aktualizowanym portalem informacyjnym dla ludzi LGBT w Polsce. Swoją działalność rozpoczął 13 lipca 2013 roku. Naszym głównym celem jest stworzenie miejsca w Internecie, w którym osoby zainteresowane tematyką LGBT znajdą interesujące informację. Nieustannie szukamy chętnych do współtworzenia tego miejsca.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z nami proszę o wysłanie swojej aplikacji na adres kontakt@ruchlgbt.pl (z tematem „współpraca”). Będziemy wdzięczni za dołączenie do wiadomości CV oraz przykładowych tekstów.

Nie musisz być stałym redaktorem by publikować teksty na łamach naszego portalu. Nie interesuje nas Twój wiek, wykształcenie, zainteresowania. Publikować może każdy, lecz przyjmujemy teksty tylko z wysoką wartością merytoryczną. Nie publikujemy tekstów, które zostały opublikowane w innym miejscu.

Masz pomysł na wywiad? Artykuł informacyjny? Skontaktuj się z nami.

Zasady współpracy

Redakcja pracuje społecznie, nie pobierając przy tym stałego wynagrodzenia za swoją pracę. W tym momencie tylko taką formę współpracy możemy zaproponować. Osoby, które stale współpracują z nami będą przyjęci do redakcji portalu, co wiąże się z dodatkowymi przywilejami.

W związku, iż jesteśmy zarejestrowanym dziennikiem w Sądzie Okręgowym w Krakowie (Rejestr dzienników i czasopism) każdy z naszych stałych redaktorów otrzyma legitymację redakcyjną, dzięki której będzie mógł się ubiegać o akredytację na niektóre zamknięte wydarzenia.

Dodatkowo każda współpracująca z nami będzie mogła otrzymać referencje od redaktora naczelnego portalu.

Poszukujemy

1. Redaktorów odpowiedzialnych za dział poświęcony informacją nt. LGBT w Polsce i na świecie.
2. Redaktorów odpowiedzialnych za wyszukiwanie wydarzeń LGBT (wywiady, marsze, wystawy).
3. Recenzentów (filmy, książki o tematyce LGBT).
4. Osób znających język angielski (tłumaczenie zagranicznych tekstów).

Aby zostać stałym redaktorem i tym samym być wpisanym do stopki redakcyjnej wymagane jest przesłanie minimum 10 artykułów w miesiącu. Teksty można tworzyć na podstawie ogólnodostępnych wiadomości na stronach instytucji publicznych lub kulturalnych oraz informacji prasowych. Legitymacje redakcyjne będą wydawane redaktorom ze stażem 2 miesięcznym.

Wymagania ogólne

1. Akceptacja zasad współpracy, zasad publikacji i regulaminu portalu.
2. Stała współpraca.
3. Zaangażowanie i odpowiedzialne podchodzenie do swoich obowiązków.
4. Lojalność w stosunku do redakcji
5. Społeczny charakter współpracy

Oferujemy

1. Bezpłatne otrzymanie materiałów na temat LGBT w tym publikacji otrzymanych od organizacji LGBT.
2. Rekomendację wystawioną przez redaktora naczelnego portalu przydatną na rynku pracy.
3. Zaświadczenie o publikacjach w portalu.
4. Legitymację prasową dającą możliwość darmowego wstępu na wiele imprez zamkniętych związanych z LGBT.

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą skontaktuj się z nami wysyłając wiadomość na kontakt@ruchlgbt.pl. W tytule wiadomości proszę zamieścić słowo „współpraca”. W emailu proszę podać podstawowe informację: imię, nazwisko, wiek, rodzaj aktualnej szkoły, wykształcenie i zainteresowania. Jeżeli chcesz możesz dołączyć również swoje CV. Jeżeli masz pytania zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

1 Comment

  1. Witam,
    Jestem bi w trakcie sprawy rozprawy rozwodowej przeprowadzanej na wniosek mojej żony. Jako powód jest moja orientacja seksualna. Potrzebuję pomocy prawnej w rozsądnej cenie biorąc moją obecną sytuacje finansową. Mieszkam w okolicy Gdańska. Czy mogę liczyć na pomoc w uzyskaniu takiej prawnej pomocy?
    Pozdrawiam
    Ryszard

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *