Wykrywanie orientacji emigrantów w Kuwejcie i krajach Zatoki Perskiej.

Terminal na lotnisku
Terminal na lotnisku

Rada Współpracy Zatoki (GCC) zadeklarowała wzmocnienie czynów i kontroli mających na celu wykrywanie gejów powracających do ojczyzny. Osoby, u których zostanie stwierdzona odmienność seksualna otrzymają zakaz przebywania oraz wjazdu na teren całego państwa Kuwejckiego jak również do krajów członkowskich. Słowa deklaracji padły z ust przedstawiciela ministerstwa zdrowia, jakim jest dyrektor zdrowia publicznego Yosuf Mindkar. Szczegóły tego postanowienia mają być omówione w przyszłym miesiącu bieżącego roku.

Słowa deklaracji są cytowane w lokalnej gazecie o nazwie „Al Rai” jak również wzbudziły wielki bunt i zdumienie poza granicami tego państwa. Takie zakazy aktów homoseksualnych zostały wytępione w takich państwach jak: Arabia Saudyjska, Bahrajn, Katar, Kuwejt oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Pierwszymi zmianami, jakie zostały wprowadzone była rutynowa kontrola lekarska mająca zapewnić o zdrowiu przybywających turystów i mieszkańców państwa. Do badań kontrolnych zostały dodane badania w celu uwzględnienia możliwości dotyczących orientacji seksualnej, które mają być przeprowadzane na lotniskach. Centralny Komitet GCC nie ujawnia, w jaki sposób będą przeprowadzane takie testy i badania związane ze zdolnościami homoseksualnymi oraz czy będą przeprowadzane masowo, czy tylko na wybranych jednostkach. W państwach tych odmienność seksualna jest szczególnie tępiona, a w przypadku parad i innych wystąpień gejów i lesbijek dokonywane są masowe zatrzymania i aresztowania. Natomiast publikacje sympatyzujące temu odłamowi są zazwyczaj zawieszane w swojej działalności. Na świecie w wielu państwach jest zakaz odmienności seksualnych i związków partnerskich homoseksualistów. Jednak w pięciu krajach, takich jak: Arabia Saudyjska, Iran, Jemen, Mauretania oraz Sudan została wprowadzona kara śmierci za wszelkie udowodnione akty o tematyce homoseksualnej.