Za noszenie prezerwatyw w Nowym Orleanie można być aresztowanym z podejrzeniem o prostytucję

Prezerwatywa w spodniachWedług nowego raportu z Human Rights Watch wynika, że policja w Nowym Orleanie zaczęła nadużywać prawa i za posiadanie prezerwatywy – aresztować ich właścicieli z podejrzeniem o prostytucję.

Innymi słowami, jeżeli policja znajdzie prezerwatywę w twoim portfelu – możesz być aresztowany. Policja nie musi być świadkiem czegokolwiek innego. Jedna kobieta donosi, że policja przeszukała większość transseksualnych osób w barze i aresztowała każdego, kto miał przy sobie paczkę prezerwatyw.

To jest ogromny problem. Oznacza to, że ludzie będą teraz mniej skłonni do zabezpieczania się prezerwatywą, z obawy na aresztowanie przez służby.

Policja w San Francisco, Nowym Jorku, Los Angeles i Waszyngtonie DC również zgłasza używanie prezerwatywy jako ewidentny dowód na prostytucję. Zwolennicy bezpiecznego seksu walczą: stan Nowy Jork właśnie uchwalił ustawę, która zakazuje aresztowania osób, które posiadają przy sobie prezerwatywy i oskarżania ich o prostytucję. Waszyngton DC również zrzeka się stosowania tej praktyki.

Jednak w Nowym Orleanie nic nie wskazuję na zaprzestanie aresztowań osób mających przy sobie prezerwatywy.