„Zakaz pedałowania”, „Śmierć tęczowym”. Ulica Kolumba z obraźliwymi hasłami!

ul. Kolumba w SzczecinieObraźliwe hasła pojawiły się prawdopodobnie w sobotę, gdy w znajdującym się w pobliżu klubie Wasabi odbywały się Dni Różnorodności.

„W sobotę było bardzo duże zainteresowanie wykładami i Żywą Biblioteką” – mówił Daniel Michalski, działacz LGBT, organizator Dni Różnorodności 2013 w . „Pod koniec dnia dostaliśmy cynk, że cała ulica jest zasmarowana hasłami. O mnie napisali „Michalski ty k…wo””.

Pojawiły się również napisy „Zakaz pedałowania” i „Śmierć tęczowym”.

„To znaczy, że nasze działania są nadal potrzebne. Szczecin nie zdaje egzaminu z tolerancji” – mówi Michalski. „Jesteśmy zaniepokojeni tą mową nienawiści. Ale nie boimy się, działamy dalej, Dni Różnorodności trwają. Sprawca miał pecha, bo wjazd i wyjazd do klubu Wasabi są monitorowane.”

Daniel Michalski dodaję, że policja wie już o sprawie. Organizatorzy poprosili o wzmożone patrole w niedzielę, kiedy w Wasabi odbywać się będą kolejne wydarzenia.

Dni Różnorodności jest imprezą, która ma za zadanie zwrócić uwagę na problemy mniejszości seksualnych. Trwa ona w Szczecinie od piątku. W programie znalazły się liczne spotkania, panele dyskusyjne, happeningi, warsztaty.

W sobotę odbyły się m.in. wykłady „Różnorodność seksualna od marginesu po centrum”, „Fakty i Mity o ustawie w sprawie ustalania płci”. W niedzielę o godz. 12 rozpoczną się warsztaty „Oswajanie Transpłciowości” (Wasabi Club Szczecin) a także: godz. 12-14 – Media bez Kobiet – Anna Dryjańska, Bogna Czałczyńska, Miejsce: Wasabi Club; godz. 12-14 – Przeciwdzg. iałanie przemocy ze szczególnym uwzględnieniem wobec dzieci ze względu na płeć – Ryszard Radke. Miejsce: Wasabi Club Szczecin; 14-16 – Edukacja równościowa – warsztat. Miejsce: Wasabi Club Szczecin. – czytam w gazecie Wyborczej.