Zapraszamy dzisiaj na godzinę 20 do warszawskiej Bastylii – spotkanie z Lechem Uliaszem.

Marta Abramowicz, Ania Strzałkowską z Mateuszem i Lech Uliasz (foto: Kama Bork)
Marta Abramowicz, Ania Strzałkowską z Mateuszem i Lech Uliasz (foto: Kama Bork)

Już w najbliższy czwartek na godz. 20.00 zapraszamy do warszawskiej Bastylii na spotkanie z Lechem Uliaszem, wyoutowanym gejem, który w maju br. został tatą małego Mateusza. 
Mateusz ma dwie mamy – Martę Abramowicz i Anię Strzałkowską. Wywiad z trojgiem rodziców Mateusza – do przeczytania w najnowszej „Replice”.

„Moja mama na każdym kroku chwali się wnukiem. Przyjęła strategię, że jak się pójdzie do przodu, to już nigdy w tył. Więc ja podobnie – wciąż mówię o Mateuszu, o naszej rodzinie. Wszystkim: współpracownikom, przyjaciołom. (…). Gdy powiedziałem w pracy (Leszek pracuje w jednym z urzędów w Warszawie – przyp. red.), to była chwila konsternacji – bo akurat parę miesięcy wcześniej powiedziałem im, że jestem gejem. A gdy konsternacja minęła, koleżanka z pokoju wstała, uściskała mnie, byłem wzruszony. Cały mój wydział złożył się na prezent – wielkiego misia. Nastąpił przełom, zmiana postrzegania, traktują mnie jak swojaka” – mówi Leszek w wywiadzie dla ‚Repliki’.

W czwartek w Bastylii Leszek będzie odpowiadał na pytania publiczności. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda homorodzicielstwo w Polsce.

Prowadzenie spotkania: Marta Konarzewska i Mariusz Kurc

Zapraszamy do Bastylii!

p.s.  mamy Mateusza nie mogą przybyć na spotkanie, bo mieszkają w Gdańsku. Całą rodzinę będzie można jednak spotkać 13 października na pikniku tęczowych rodzin w ramach Festiwalu Tęczowych Rodzin (o godz. 12.00 w sopockim Atelier)

Źródło: Replika.pl