Zaproszenie na pokaz filmu „BDSM: It’s Not What You Think!” z komentarzem dra hab. Jacka Kochanowskiego

Marginesy Seksualności - Okładka zaproszenia na film BDSMSerdecznie zapraszamy wszystkich naszych Czytelników na pokaz filmu „BDSM: It’s Not What You Think!”. Film będzie komentował dra hab. Jacek Kochanowski. Pokaz odbędzie się już w następny wtorek (29 października) o godzinie 19:00 w sali 200 w budynku Samorządu Studentów UW (Kampus Centralny). „Na spotkaniu opowiemy też o działalności Queer UW, dlatego zapraszamy w sposób szczególny studentki i studentów I roku.” – czytam na stronie Uczelnianej Organizacji Studenckiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Wyświetlanym filmem „BDSM: It’s Not What You Think!” (USA 2008, 27 min.) Queer UW chce rozpocząć swoją działalność w roku akademickim 2013/14. Film trwa tylko 27 minut. Reżyserem jest Erin Palmquist, który stawia za zadanie skonfrontowanie potocznych wyobrażeń i stereotypów dotyczących zachowań opartych na dominacji i praktykach sadomasochistycznych poprzez oddanie głosu samym zainteresowanym.

Film ukazuje intymne rozmowy przeprowadzone z osobami, które na co dzień praktykują BDSM. Pozwala to spojrzeć inaczej na tę społeczność i wskazać wyjaśnienie wielu nieporozumień dotyczących tego zjawiska.

Swój komentarz po filmie wygłosi dr. hab. Jacek Kochanowski z Ośrodka Badań Społecznych nad Seksualnością ISNS UW. dr Kochanowski jest autorem niedawno opublikowanej książki „Socjologia seksualności: Marginesy” (PWN 2013).

Queer UW jest uczelnianą organizacją studencką, która działa na Uniwersytecie Warszawskim od 2011 roku. Dołączyć do niej mogą wszystkie studentki i wszyscy studenci uczelni.