Zaproszenie na promocję książki „Homoseksualność daleka i bliska. Słowa, mity, symbole”

Homoseksualność daleka i bliskaJuż 27.02.2014 (czwartek) odbędzie się promocja książki pt. „Homoseksualność daleka i bliska. Słowa, mity, symbole” dr. Pawła Fijałkowskiego. 

Autor książki pokazuje, jak postrzeganie homoseksualności zmienia się w czasie i przestrzeni, sięgając w swoich rozważaniach do dzieł historyków, jak też przekazów zawartych w starożytnej literaturze pięknej i mitologii, które są skarbnicą archetypowych prawd o człowieku, życiu i świecie.

W książce zostały zaprezentowane przykłady tolerancji, żywej akceptacji i zwalczania homoerotyzmu w różnych tradycjach i kulturach. Zdaniem autora, społeczeństwa akceptujące pierwiastek homoerotyczny rozwijają się bardziej dynamicznie niż te, które spychają to zjawisko na margines.

Książka jest kontynuacją rozważań zawartych w poprzednich dwóch tomach poświęconych tej problematyce: „Seksualność, psyche, kultura. Homoerotyzm w świecie starożytnym” (2007) i „Homoseksualizm. Wykluczenie – transgresja – akceptacja” (2009). Podobnie jak we wcześniejszych książkach tekst uzupełniają ilustracje autorstwa krakowskiego grafika i literata Tomasza Bohajedyna.

Podsumowanie

Kiedy? 27.02 (czwartek). Gdzie? Księgarnia & kawiarnia Tarabuk, ul. Browarna 6, Warszawa. Wstęp wolny.