Zdjęcia pary jednopłciowej w ubikacji

"Chłopięcy żart" posła Suskiego (Fot. za: suski.blox.pl)
„Chłopięcy żart” posła Suskiego (Fot. za: suski.blox.pl)

Marek Suski – poseł Prawa i Sprawiedliwości udostępnił na swoim blogu zdjęcie z wystawy „Równi w Europie”, które zostało zrobione w toalecie dla niepełnosprawnych znajdującej się w sejmie. Sprawa została jednak zbagatelizowana przez poselską Komisję Etyki, która stwierdziła, iż jest to „chłopięcy, głupi żart” i nie widzi potrzeby by zainteresować się tym tematem bardziej.

„Równi w Europie” jest to projekt fotografki Anny Smarzyńskiej. W jego skład wchodzą fotografie które przedstawiają polskie pary jednopłciowe, które chcą zawrzeć związek partnerski w Polsce. Zdjęcia są utrzymane w tonacji czarno białej, a brak koloru może wyrażać brak możliwości legalizacji takiego związku w Polsce. Kontrastem do tych zdjęć są kolorowe fotografie ślubne przedstawiające pary jednopłciowe, które zalegalizowały swój związek. Wystawę, która swoje otwarcie miała 10 lipca posłowie będą mogli oglądać przez kilka dni.

Na swoim blogu poseł Marek Suski napisał: „Pisałem już dzisiaj o jednej z wystaw prezentowanych w najbardziej eksponowanej głównej części sejmu, opowiadającej o miłości inaczej, czyli o tzw. jednopłciowych „związkach partnerskich”. Pomimo obstawy Straży Marszałkowskiej jej część trafiła do toalety dla niepełnosprawnych…”. Ewa Kopacz skierowała wniosek do Komisji Etyki Poselskiej, by ta sprawdziła, czy Marek Suski nie naruszył zasady dbałości o dobre imię Sejmu.

Ta uznała, że jest to „chłopięcy, głupi żart”.