ZDJĘCIA: Prague Pride 2013. Kolory tęczy, kostiumy, balony.

Podczas każdej parady obowiązkowe są kolory tęczy, szalone kostiumy, balony, flagi i muzyka. Tego wszystkiego nie zabrakło podczas tegorocznej parady w Pradze. Według organizatorów uczestniczyło w niej ponad 20 000 osób, czyli aż o około pięć tysięcy więcej niż w ubiegłym roku.

Zobaczcie zdjęcia.

Źródło: http://zpravy.ihned.cz/

5 Comments

 1. Szkoda że mnie tam nie było.

 2. A ja nie żałuję, że mnie tam nie było. Nie podoba mi się prezentowanie zseksualizowanej gej kultury a taką właśnie widać na fotkach. Obściskiwanie się i zakładanie skórzanych pasów – nawiązujących wprost do fetyszu. Sorry – nie kupuję tego. Mają rację heterycy, że się takim paradom przeciwstawiają bo oni czegoś takiego nie urządzają i ma mają prawo czuć się źle, widząć coś takiego.

  1. Ale przecież i tak większość osób z tej parady nie chodzi tak ubrane codziennie. To jest tak naprawdę jedyny dzień w roku dla gejów, w którym można się dobrze bawić z innymi gejami na ulicy. Tysiące gejów, zabawa. Nie każdemu może podobać się to co oni przedstawiają, ale według mnie to wszystko są przebrania. Tak samo jak idziesz na karnawał czy halloween. Strój, maska, której nie odziewa się codziennie. Weź to pod uwagę.

   1. Owszem – ale ważny jest rodzaj przebrania – to czy nawiązuje wprost do kultury seksu czy nie…
    Poza tym, w przypadku parad należy brać specyfikę kraju w którym się one odbywają. Nie wszystko można i należy przeszczepiać, bo może to przynieść więcej szkód niż pożytku. Zresztą widać, że wszystko jeśli chodzi o tęczowe parady jest papugowane bezrefleksyjnie z USA. Nie ma w tym żadnego oryginalnego pomysłu z polskiego podwórka.

    1. Tak, może i kopiujemy z USA, ale gdyby nie takie kraje od których możemy kopiować stalibyśmy w miejscu.

Comments are closed.