Znamy pierwszą jednopłciową parę, która oficjalnie wzięła ślub w Utah

Para gejów wzięła ślub w UtahTo jest pewne. Bum na małżeństwa homoseksualne w Utah właśnie się rozpoczął. Seth Anderson i jego mąż są najprawdopodobniej pierwszą parą jednopłciową w stanie Utah, która wzięła ślub.

– To się dzieje naprawdę! Na zdjęciu – ja z moim mężem. Moi pradziadkowie, poligamiczni Mormoni, byliby ze mnie dumni – napisał na Twitterze Seth Anderson.

Mężczyźni mieszkają w bardzo konserwatywnym stanie Utah w USA, który słynny jest z ogromnych wpływów kościoła Mormonów. W piątek sędzia federalny Robert J. Shelby orzekł, że zakaz małżeństw jednopłciowych w Utah jest niezgodny ze stanową konstytucją. Natychmiast po wyroku urzędy stanu cywilnego zaczęły udzielać małżeństw jednopłciowym parom.

– W obliczu braku argumentów ze strony stanu, że małżeństwa jednopłciowe w jakikolwiek negatywny sposób miałyby wpłynąć na małżeństwa różnopłciowe, stanowisko stanu należy uznać za motywowane bezpodstawnym lękiem oraz spekulacjami. Nie ma więc uzasadnienia dla pozbawiania homoseksualnych obywateli i obywatelki stanu Utah prawa do małżeństwa.Ich zakaz stoi natomiast w sprzeczności z zasadą równej ochrony obywateli zgodnie z 14. Poprawką. – mówił sędzia Shelby.

Para po wielu kłopotach w urzędach jest w końcu małżeństwem. Gratulacje dla szczęśliwej pary!

Certyfikat małżeństwa Para gejów wzięła ślub w Utah 1 Para gejów wzięła ślub w Utah 2 Para gejów wzięła ślub w Utah 3